SIEĆ RODM

Moje Indie od A do Z: o kursie języka हिंदी i bad

2018-04-05

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi, Koło Naukowe Bliskiego Wschodu Al-Maszrik, SKN Azji Wschodniej i Pacyfiku WSMiP UŁ serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Staże językowe, wyjazdy studyjno-badawcze dla studentów - know how", pt. "Moje Indie od A do Z:  o kursie języka हिंदी i badaniach w terenie". 

Wykład poprowadzi Natalia Zajączkowska - doktorantka w Katedrze  Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki WSMiP UŁ. 

Tym razem dowiemy się, jak niesamowite możliwości skrywają przed nami odległe Indie. Udamy się w porywającą podróż do hindusko-muzułmańskich wiosek położonych nieopodal Mumbaju. Wykład ten stanowić będzie niejako sprawozdanie z niezapomnianego kursu języka hindi oraz badań naukowych prowadzonych w ciągu 2-miesięcznego pobytu w styczniu i lutym 2018 roku. Przedmiotem badań był system kastowy we współczesnych Indiach oraz stosunki hindusko-muzułmańskie w wybranych wioskach północno-zachodnich Indii.

Nie zabraknie barwnych opowieści o życiu codziennym pośród indyjskich rodzin, wzruszającej gościnności oraz ciekawostek dotyczących niezwykłości języka hindi हिंदी! 

Wykład ten dedykowany jest przede wszystkim studentom poszukującym możliwości rozwoju zagranicą, zapalonym miłośnikom Azji oraz wszystkim pragnącym odkrywać z nami magię Orientu.

Oprócz prezentacji zdjęć i filmów, zapraszamy na niespodziankę w postaci indyjskiego poczęstunku!

zobacz także:

Lista aktualności

Prześlij komentarz
Lista komentarzy